Częste pytania

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin jest elektroniczną open-source walutą, którą można płacić poprzez całkowicie zdencentralizowaną P2P sieć. Główną unikalnościa Bitcoina jest właśnie jego całkowita decentralizacja; jest zaprojektowany tak, aby ani autor, ani inne jednostki, grupy lub rządy nie mogły na walutę jakkolwiek wpływać lub ją niszczyć, fałszować, konfiskować konta, kontrolować przepływy pieniężne lub powodować inflację. W sieci nie istnieje żaden punkt centralny, ani nikt, kto mógłby o sieci decydować. Bitcoin jest walutą deflacyjną. Całkowita ilość pieniędzy jest ograniczona i z góry znana, a jego uwalnianie do obiegu jest zdefiniowane tylko przez prawa matematyczne.Koszty płatności w sieci są minimalne lub żadne. (Wikipedie)

Co to jest Bitcoin portfel i jak go zyskam?

Bitcoin portfel służy do przechowywania Bitcoinów. Z punktu widzenia użytkownika jest to aplikacja, którą możesz zainstalować na swój komputer lub smartphone. Są także online portfele, które umożliwiają przechowywanie Bitcoinów w internecie. Tej metody jednak nie polecamy, gdyż istnieje ryzyko ataku na dany serwer przez hackera i utraty portfela. Polecamy instalację aplikacji MultiBit prosto ze strony oficjalnej multibit.org/. Jeśli nie jesteś pewien lub potrzebujesz pomocy z instalacją aplikacji, to skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy.

Jak przebiega transakcja?

Zakup Bitcoinów na SimpleCoin.pl zaczyna się od złożenia zamówienia. Na stronie głównej wybierzesz ilość BTC, podajesz adres e-mail i adres Twojego portfela. Jeśli potrzebujesz pomocy z zyskaniem tego adresu lub samego portfela, skontaktuj się z nami a my Ci pomożemy.

Natychmiast po złożeniu zamówienia otrzymasz email z informacją o zapłacie przelewem bankowym. Polecamy przelew z jednego z banków będącego na liście. Jeśli zapłata nie dorze do nas do 4 godzin od złożenia zamówienia, nie jesteśmy w stanie zagwarantować pierwotnego kursu. Nieustannie rozszerzamy ilość banków, w których mamy konto. Jesli nie jesteś pewien, jak szybko przebiega przelew z Twojego banku, skontaktuj się z nami.

Twoja zapłatę automatycznie przyszeregujemy do zamówienia. W tym momencie poinformowani zostają nasi pracownicy, a my bezzwłocznie odsyłamy Bitcoiny na przez Ciebie podany adres portfela. Przesyłanie przebiega z powodów bezpieczeństwa ręcznie. Równocześnie od nas otrzymujesz email z potwierdzeniem przesłania Bitcoinów i identyfikatorem transakcji.

W wyjątkowych sytuacjach zastrzegamy sobie prawo do anulacji zamówienia bez podania przyczyny. W takim wypadku zawsze zostaniesz poinformowany emailem i w jak najkrótszym czasie prześlemy z powrotem Twoje Bitcoiny lub pieniądze.

Co znaczy, że zamówienia realizujemy natychmiast?

Z uwzględnieniem ryzyk bezpieczeństwa nie jest nasz system całkowicie zautomatyzowany. Faza, w której przesyłamy Bitcoiny lub pieniądze, jest realizowana ręcznie. Staramy się realizować zamówienia w jak najkrótszym czasie. W zdecydowanej więkoszości wypadków trwa to kilka minut. W sytuacjach wyjątkowych może jednak chodzić o dziesiątki minut lub parę godzin. Jeśli taka sytuacja nastąpi, zawsze skontaktujemy się z Tobą emailem w celu sprawdzenia, czy chcesz zamówienie zrealizować. Jeśli nie, to anulujemy zamówienie i przesyłamy Bitcoiny lub pieniądze z powrotem w jak najkrótszym czasie.

Jak długo trwa przelew bankowy?

Każdy bank ma swoje reguły. Ogólnie najszybszym sposobem jest przelew w ramach jednego banku i idealnie w dniu roboczym. Niektóre banki dokonują przelewu natychmiastowo również do/z innych banków. Polecamy skontaktować się z Twoim bankiem lub nami. Chętnie Ci pomożemy.

W jakich bankach macie konta?

W chwili obecnej posiadamy konto w

BNP BGZ BNP Paribas (PLN)

Co jeśli pieniądze dotrą później, niż za 4 godziny?

W większości przypadków jesteśmy w stanie utrzymać uzgodniony kurs ponad 4 godziny, może jednak nastać sytuacja, gdy cena gwałtownie wzrasta, my w ten sam moment mamy duże zamówienia i zarazem musimy kupować nowe Bitcoiny z innych źródeł. W takim wypadku otrzymasz email od jednego z naszych pracowników z propozycją dalszego postępowania. W takich wypadkach stosujemy indywidualne podejście. Zawsze dążymy do znaleziena dla Ciebie najlepszego rozwiązania. Można uzgodnić nowy kurs lub zwrot pieniędzy.

Skąd mam pewność, że mi za moje pieniądze faktycznie wyślecie Bitcoiny?

Jesteśmy najstarszą czeską firmą zajmującą się sprzedażą i skupem Bitcoinów. Obecnie działamy w Republice Czeskiej, Słowacji a od niedawna także w Polsce. Naszą strategią nie jest gromadzenie Bitcoinow ani pieniędzy. W zamian za pieniądze przesłane przez naszych klientow przesyłamy Bitcoiny prosto do podanego portfela. Zastrzegamy sobie prawo do odrzucenia zamówienia bez podania przyczyny. Jest tak również w przypadku, gdy pieniądze lub Bitcoiny zostały już przez klienta przesłane. W tym wypadku Bitoiny / pieniądze natychmiast wyślemy z powrotem na podany adres portfela/numer konta.

Zastrzegamy sobie prawo do odrzucenia zamówienia bez podania przyczyny. Jest tak również w przypadku, gdy pieniądze lub Bitcoiny zostały już przez klienta przesłane. W tym wypadku Bitoiny / pieniądze natychmiast wyślemy z powrotem na podany adres portfela/numer konta.

Po jakim czasie od realizycji zamówienia pojawią sie Bitcoiny w moim portfelu?

W chwili, gdy otrzymasz e-mail z potwierdzeniem wysłania transakcji, Bitcoin został wysłany. Zasada działania sieci Bitcoin musi jeszcze sprawdzić transakcję. Sprawdzenie odbywa się automatycznie w sieci i może zająć od kilku minut do kilkudziesięciu minut. W e-mailu otrzymasz identyfikator transakcji, według którego można śledzić postęp weryfikacji.

Co to jest identyfikator transakcji i jak go uzyskam?

Każda transakcja w sieci Bitcoin ma własny identyfikator. Jest to około 64 znaków, unikalny ciąg liter i cyfr.Identyfikator może wyglądać tak "c5370cbc702dde4fc1e7de5e99ad3be2bd831b3c928bd5932d6f18c0be7506d6".

Jeśli chcesz zamienić Bitcoiny za Złote, prosimy wpisać identyfikator transakcji. To nam pozwoli powiązać transakcję z zamówieniem. Identyfikator transakcji jest dostępny dopiero po wysłaniu transakcji do sieci Bitcoin. Dla najczęściej stosowanych portfeli wystarczy, aby przejść do sekcji "Transakcje", kliknąć na ostatnią transakcję i skopiować identyfikator transakcji.

Dalsze sposoby na znalezienie identyfikatora transakcji na jednej z online usług - np. blockchain.info. W polu wyszukiwania wpisz adres swojego portfela i powinieneś zobaczyć listę ostatnich transakcji, w tym ich identyfikatorów.

« z powrotem na początek